Vishay SIHG30N60E-E3
MOSFET, N CH, 600V, 29A, TO-247AC; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Dra
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SIHG30N60E-E3 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 13 Jahren
element14 APAC
Farnell
Newark
Future Electronics
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
9,519
Authorized Distributors
3
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-247-3
TO-247-3
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
600 V
600 V
Continuous Drain Current (ID)
29 A
29 A
29 A
Threshold Voltage
2 V
2 V
2 V
Rds On Max
125 mΩ
125 mΩ
125 mΩ
Gate to Source Voltage (Vgs)
20 V
20 V
20 V
Power Dissipation
250 W
250 W
250 W
Input Capacitance
2.6 nF
2.6 nF
2.6 nF
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
SiHG33N60E Series ±30 V 33 A 278 W Through Hole Power Mosfet - TO-247AC
E-Series N-Ch 650 V 0.145 Ohm Flange Mount High Voltage Power Mosfet - TO-247AC
E-Series N-Channel 600 V 227 W 0.18 O 86 nC Flange Mount Power Mosfet - TO-247AC
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, Easy Drive, 600 V, 37 A, 99 mΩ, TO-247
STMicroelectronicsSTW36NM60ND
Power Field-Effect Transistor, 29A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
STMicroelectronicsSTW45N60DM2AG
MOSFET N-CH 600V 34A TO247 / N-Channel 600 V 34A (Tc) 250W (Tc) Through Hole TO-247-3
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SIHG30N60E-E3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
MOSFET N-CH 600V 29A TO247AC / N-Channel 600 V 29A (Tc) 250W (Tc) Through Hole TO-247AC
Power Field-Effect Transistor, 29A I(D), 600V, 0.125ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247AC
MOSFET, N CH, 600V, 29A, TO-247AC; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:29A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):0.104ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:250W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-247AC; No. of Pins:3; MSL:MSL 1 - Unlimited; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Voltage Vgs Max:30V