Vishay SIHG30N60E-GE3
MOSFET, N CH, 600V, 29A, TO-247AC-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous D
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SIHG30N60E-GE3 herunter.
Farnell
Datasheet10 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 11 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 12 Jahren
IHS
element14 APAC
Newark
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.70%
Stock
9,519
Authorized Distributors
6
Drain to Source Voltage (Vdss)
600 V
600 V
600 V
Continuous Drain Current (ID)
29 A
29 A
29 A
Threshold Voltage
2 V
2 V
2 V
Rds On Max
125 mΩ
125 mΩ
125 mΩ
Gate to Source Voltage (Vgs)
20 V
20 V
20 V
Power Dissipation
250 W
250 W
250 W
Input Capacitance
2.6 nF
2.6 nF
2.6 nF
Lieferkette
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
SiHG33N60E Series ±30 V 33 A 278 W Through Hole Power Mosfet - TO-247AC
E-Series N-Channel 600 V 227 W 0.18 O 86 nC Flange Mount Power Mosfet - TO-247AC
MOSFET, N CH, 600V, 21A, TO-247AC; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Dra
STMicroelectronicsSTW36NM60ND
Power Field-Effect Transistor, 29A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, Easy Drive, 600 V, 37 A, 99 mΩ, TO-247
STMicroelectronicsSTW45N60DM2AG
MOSFET N-CH 600V 34A TO247 / N-Channel 600 V 34A (Tc) 250W (Tc) Through Hole TO-247-3
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SIHG30N60E-GE3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
E-Series N-Channel 600 V 250 W 0.125 O 130 nC Flange Mount Power Mosfet-TO-247AC
Power Field-Effect Transistor, 29A I(D), 600V, 0.125ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247AC