Vishay MAL215952331E3
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.45 Ohm 1080mA 5000h 105C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay MAL215952331E3 herunter.
IHS
Newark
Future Electronics
3-Monats-Trend:
-1.36%
Stock
10,276
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
730 mΩ
603 mΩ
603 mΩ
Ripple Current
1.08 A
1.25 A
1.25 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
Verwandte Teile
United Chemi-ConEKMH251VNN331MQ30T
Cap Aluminum Lytic 330uF 250V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 2000h 105°C
PanasonicEETHC2E331BA
Cap Aluminum 330uF 250V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 0.502 Ohm 1200mA 2000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUHE1J331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 63V 330muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Cornell DubilierSXR331M050ST
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 0.4 Ohm 1150mA 4000h 105C
PanasonicEET-HC2V331KA
Cap Aluminum 330uF 350V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 1200mA 2000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier381LQ331M450A032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay MAL215952331E3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 159PUL-SI 200V 330muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
CAPACITOR, 330UF, 200V; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:200V dc; Effective Series Resistance:450mohm; Series:2222159; Height:30mm; Outside Diameter:22mm; Capacitor Case Style:Radial Leaded; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-25°C to +105°C; SVHC:Bis (2-ethyl(hexyl)phthalate) (DEHP); AC Ripple Current:1.08A; Application:High Temperature; Body Diameter:22mm; Case Style:Radial; Climatic Category:25/105/56; ESR Frequency:100Hz; External Length / Height:30mm; Max Operating Temperature:105°C; Min Temperature Operating:-25°C; Operating Lifetime:3000h; PCB Hole Diameter:2mm; Ripple Current Frequency:120Hz; Ripple Current Temperature:105°C; Terminal Type:PCB Pins; Termination Type:Snap-In; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating DC:200V