Cornell Dubilier 381LQ331M450A032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 381LQ331M450A032 herunter.
Master Electronics
Datasheet11 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet11 SeitenVor 6 Jahren
Farnell
New Yorker Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-7.17%
Stock
32,215
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
553 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.38 A
2.2 A
2.2 A
Height - Seated (Max)
35.0012 mm
35.0012 mm
35.0012 mm
Verwandte Teile
United Chemi-ConEKMQ451VSN331MA35S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
United Chemi-ConEKMQ451VSN331MR45S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 450V 330muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicEET-UQ2V331CA
Cap Aluminum 330uF 350V 20% (25 X 35mm) Snap-In 10mm 0.603 Ohm 1880mA 2000h 85°C Bulk
Cornell Dubilier380LQ331M450A022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LQ 450V 330muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
United Chemi-ConEKMH451VSN331MR50S
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20%( 30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.753 Ohm 1380mA 2000h 105C
Cornell Dubilier380LQ331M400A012
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 330uF 400V 20% | Cornell-Dubilier 380LQ331M400A012
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450V 330uF 35X35
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 330UF, 4; 450V, 20%, SNAP-IN; Product Range:381L Series; Capacitance:330 F;
Cap Aluminum Lytic 330uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.553 Ohm 1.38A 2000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
381LQ Series 450 v 330 uf 105'c 35x35 mm 2k Hours Snap-in Aluminum Electrolytic
Aluminum Electrolytic Capacitor 330Uf, 450V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 381L; Capacidad:330Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:35Mm; Resistencia Esr:0.553Ohm; Altura:35Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier 381LQ331M450A032