Vishay CRCW20101R60JNEF
Res Thick Film 2010 1.6 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW20101R60JNEF herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.17%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
Stock
33,106
Authorized Distributors
6
Resistance
1.6 Ω
1.6 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC2010JK-071R5L
750mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1.5Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-12ZYJ1R6U
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 1.6 Ω, 0.75 W, ±5 %, ERJ12ZYJ1R6U
Yageo GroupRC2010FK-071R6L
750mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.6Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-12ZYJ1R5U
Res Thick Film 2010 1.5 Ohm 5% 3/4W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 1.5 Ohm 5% 1/2W 150ppm/°C to 850ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2010FK-071R5L
Res Thick Film 2010 1.5 Ohm 1% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW20101R60JNEF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1.6ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 1.6Ohm ±200ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:1.6ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:400V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes