Coilcraft MSS5131-184MLB
General Purpose Inductor, 180uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2020
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
DistributorSKUMinPkg
FarnellMSS5131-184MLB01Cut Tape
23h
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft MSS5131-184MLB herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 4 Jahren
element14 APAC
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
180 µH
180 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
1 Ω
1 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Verwandte Teile
Ind Power Shielded Bobbin Core 180uH 20% 100KHz Ferrite 420mA T/R
Wurth Elektronik744787181
WE-PD2, SHIELDED WIRE-WOUND SMD INDUCTOR WITH COMPOSITE IRON POWDER CORE, 180 UH
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 20% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 1.9A 0.25Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 20% 1KHz 52Q-Factor Ferrite 475mA 660mOhm DCR T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4141
Ind Power Shielded Wirewound 180uH 20% 100KHz 220mA T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft MSS5131-184MLB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, PWR, 180UH, 0.54A,20%,9MHZ; Product Range:COILCRAFT - MSS5131 Series; Inductance:180µH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:1ohm; RMS Current (Irms):540mA; Saturation Current (Isat):19mA; Case Dimensions:5.1mm x 5.1mm x 3.1mm; DC Current Rating:540mA; Inductor Case Style:SMD; Self Resonant Frequency (Min):9MHz