Coilcraft 1812CS-223XGLB
General Purpose Inductor, 22uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1812
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
DistributorSKUMinPkg
Farnell1812CS-223XGLB01Cut Tape
5h
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 1812CS-223XGLB herunter.
Coilcraft Direct
Newark
Farnell
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
22 µH
22 µH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
160 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
11.5 Ω
11.5 Ω
Q Factor
32
Test Frequency
2.5 MHz
2.5 MHz
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Verwandte Teile
General Purpose Inductor, 22uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 22uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Inductor RF Wirewound 22uH 2% 2.5MHz 10Q-Factor Ferrite 0.068A 8Ohm DCR 0805 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 1812CS-223XGLB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 22UH, 2%, 40MHZ, RF, SMD; Inductance: 22µH; Product Range: 1812CS Series; DC Current Rating: 155mA; High Frequency Inductor Case: 1812 [4532 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 11.5ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 40MHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Inductor Case Style: 1812 [4532 Metric]