Vishay WSL2512R4700FEA
Res Metal Strp 2512 470M Ohm 1% 1W 75Ppm/ C Smd Embossed Rohs Compliant: Yes
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
Farnell
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+16.44%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
24,391
Authorized Distributors
6
Resistance
470 mΩ
470 mΩ
470 mΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Res Metal Strip 2512 470m Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD T/R
Res Metal Strip 2512 0.5 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.5ohm, 0.7071V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ1TRQFR47U
Res Thick Film 2512 0.47 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRL73H3AR47FTE
Res Thick Film 2512 0.47 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R47L
Res Thick Film 2512 0.47 Ohm 1% 1W ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Metal Strip 2512 0.47 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
Avnet Japan
Res Metal Strip 2512 0.47 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.47ohm, 0.6856V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
1W ±75ppm/℃ ±1% 470mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
WSL Series 2512 1 W 0.47 Ohm ±1% ±75 ppm/°C SMT Power Metal Strip® Resistor
METAL STRIP LOW OHMIC SMNT RESISTOR 2512 CASE 470MOHM +/-1% 1W +/-75PPM/DEGC
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1watt 0.47ohms 1%
SMD Resistor 2512 1W 1% R470 Taped
RESISTOR 2512 0.47 OHM 1% 1W-RESISTO
2512 (6432Metric) 2512 WSL 0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm 1W 470mOhms ±75ppm/C
RESISTOR, METAL STRIP, 0.47 OHM 1%; Resistance:0.47ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Voltage Rating:0.68V dc; Series:WSL; Temperature Coefficient:± 275ppm/°C; Resistor Element Type:Solid Metal Nickel-Chrome or Manganese-Copper Alloy; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC; Case Style:2512; External Length / Height:6.35mm; Temperature Coeff. -:275ppm/°C; Tempperature Coeff. +:275ppm/°C; Tolerance, +:1%; Tolerance, -:1%; Voltage Rating DC:0.68V; External Depth:0.635mm; External Width:3.18mm; Max Operating Temperature:170°C; Min Temperature Operating:-65°C; Operating Temperature Range:-65°C to +170°C