Panasonic ERJ1TRQFR47U
Res Thick Film 2512 0.47 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页9 年前
Datasheet8 页8 年前
Datasheet0 页0 年前
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRL2512FK-070R51L
Res Thick Film 2512 0.51 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2512FK-070R47L
Res Thick Film 2512 0.47 Ohm 1% 1W ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityRL73H3AR47FTE
Res Thick Film 2512 0.47 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
TE ConnectivityRL73H3AR47FTE
Yageo GroupRL2512FK-070R5L
Res Thick Film 2512 0.5 Ohm 1% 1W ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 0.499 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
ERJ Series 2512 0.47 Ohm 1 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor,Thick Film,Res 0.47 Ohms,Pwr-Rtg 1 W,Tol 1%,SMT,2512,Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.47ohm, 0.6856V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 470mOhm ±200ppm/C
Panasonic ERJ1TRQFR47U - Current Sensing Chip Resistors
Thick Film Resistor, 0.47 Ohm, 1W, 1%, Full Reel; Resistance:0.47Ohm; Product Range:Erj-1Tr Series; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-1TRQFR47U
RESISTOR, 2512, 1W, 1%, 0R47; Resistance:0.47ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:2512; Series:ERJ