Vishay CW02B10K00JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10000ohm, 173.205V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.01%
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,568
Authorized Distributors
5
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 10000ohm, 158.114V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE610KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySBCHE1110KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE1510KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 17W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.188Diax0.562L 4.78mmx14.27mm 3W 10kOhm ±30ppm/C
RES 10K OHM 3.75W 5% AXIAL
CW-2B 10K 5% E70 e3
10K¦¸ ¡À5% 3.75W ¡À30ppm/¡æ 14.27mm
10K OHM 5% 3W