Vishay CW02C10K00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 10000ohm, 158.114V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
Future Electronics
_legacy Avnet
New Yorker Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
2.5 W
2.5 W
2.5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10000ohm, 173.205V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10000ohm, 223.607V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE610KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySBCHE1110KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE1510KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 17W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW Series Ø 5.54 x 12.7 mm 2.5W 10 kOhm ±30ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
CW-2C 10K 5% E12 e3