Vishay CW02C10K00JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 10000ohm, 158.114V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页9 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
New Yorker Electronics
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+35.18%
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,404
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
2.5 W
2.5 W
2.5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10000ohm, 173.205V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10000ohm, 223.607V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE610KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySBCHE1110KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE1510KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 17W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW Series Ø 5.54 x 12.7 mm 2.5W 10 kOhm ±30ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
Axial FIXED RESISTOR CW 0.218Diax0.500L 5.54mmx12.70mm 2.5W 10kOhm ±30ppm/C
Res Wirewound 10K Ohm 5% 2.5W ±30ppm/C Silicone AXL T/R