Vishay CW02B10K00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10000ohm, 173.205V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-49.09%
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,676
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 10000ohm, 158.114V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10000ohm, 173.2051V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE610KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySBCHE510KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
描述
CW Series Ø 4.78 x 14.27 mm 10 kOhm ±5 % 3 W ±30 ppm/°C Wirewound Axial Resistor
RESISTOR, WIREWOUND, RES 10 KILOHMS, PWR-RTG 3 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Res Wirewound 10K Ohm 5% 3W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk