Vishay CRCW12063R30FKEA
Res Thick Film 1206 3.3 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-78.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
13,005
Authorized Distributors
6
Resistance
3.3 Ω
3.3 Ω
3.3 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Yageo GroupRC1206FR-073R3L
Res Thick Film 1206 3.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 3.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-7W3R3L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 3.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-133R3L
Res Thick Film 1206 3.24 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 3.01 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3.3ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 3.3Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 1206 3.3 Ohm 0.25 W ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.3Ohm 0.25W 1/4W
THICK FILM RESISTOR, 3.3 OHM, 250mW, ±1%
RESISTOR;THICK FILM;3.3 OHMS;0.25 W;1%;SMT;1206;TCR 37 PPM/DEGC
RES, THICK FILM, 3R3, 1%, 0.25W, 1206; Product Range:AEC-Q200 CRCW Series; Resistance:3.3ohm; Voltage Rating:200V; Resistor Case Style:1206 ^3216 Metric]; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance: 1%; Packaging:Cut Tape