KOA Speer RK73H2BTTD3R01F
Res Thick Film 1206 3.01 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Farnell
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.96%
Resistance
3.01 Ω
3.01 Ω
3.01 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
250mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 3.01Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 3.16 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
250mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 3.01Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 3.01Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3.01ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res, 3R01, 1%, 0.25W, 1206 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2BTTD3R01F