Vishay BZX84C27-G3-18
Diode Zener Single 27V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.19%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay BZX84C27-G3-18 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
27 V
27 V
27 V
Tolerance
5 %
7 %
7 %
Power Dissipation
300 mW
350 mW
350 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diode Zener Single 33V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 33V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 30V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.DZ23C33-7-F
DZ23C33 Series 300 mW 33 V Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.AZ23C30-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 30V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBZ5254B-7-F
MMBZ5254B Series 350 mW 27 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
描述
Zener Diode, 27V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84C27-G3-18
5% 50nA 27V 80¦¸ 300mW SOT-23-3 1.05mm