Diodes Inc. DZ23C33-7-F
DZ23C33 Series 300 mW 33 V Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.70%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
TO-236-3
Zener Voltage
33 V
33 V
Tolerance
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diode Zener Single 33V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 33V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.AZ23C30-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 30V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.DZ23C30-7-F
Diode Zener Dual Common Cathode 30V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.MMBZ5257B-7-F
MMBZ5257B-7 Series 350 mW 33 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
描述
Zener Diode Dual Common Cathode 33V 6.06% 80Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
1 pair of common cathodes 300mW 31V~35V 33V SOT-23 Zener Diodes ROHS
Zener Diode, 33V V(Z), 6.06%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
300mW SURFACE MOUNT POWER ZENER DIODE, 6.06%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
DIODE, DUAL ZENER, 33V, 0.3W, SOT23; Zener Voltage Vz Typ:33V; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Package / Case:SOT-23; Power Dissipation Max:300mW; Termination Type:SMD; Test Current:5mA