Vishay BZX84C33-HE3-08
Diode Zener Single 33V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页7 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
22,824
Authorized Distributors
2
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
33 V
33 V
33 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
350 mW
350 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Single 27 V ±5 % 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23
Diode Zener Single 27V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 30V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R