Vishay BZX84C30-HE3-08
Diode Zener Single 30V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页7 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-36.95%
备用零件
Price @ 1000
Stock
21,224
Authorized Distributors
2
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
30 V
30 V
30 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
相关零件
Single 27 V ±5 % 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23
Diode Zener Single 27V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 33V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional