Vishay BZX84B51-E3-08
Diode Zener Single 51V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-6.50%
Stock
65,898
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
51 V
51 V
51 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Small Signal Zener Diode Zener Diode, 51V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
BZX384 Series 39 V 300 mW ±2 % 40 Ohm Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
Zener Diode Single 47V 2% 170Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.DDZX43-7
DDZX Series 43 V ±2 % 300 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
Zener Diode Single 39V 5% 130Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BZX84C47-7-F
BZX84C47 Series 350 mW 47 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
描述
Zener Diode, 51V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B51-E3-08
2% 50nA 51V 180¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm