Vishay BZX84C51-E3-08
Small Signal Zener Diode Zener Diode, 51V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.41%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
51 V
51 V
51 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
300 mW
350 mW
350 mW
Impedance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diode Zener Single 47V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 39V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Single 56V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Single 39V 5% 130Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BZX84C47-7-F
BZX84C47 Series 350 mW 47 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.MMBZ5258B-7-F
MMBZ5258B 36 V 350 mW 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
描述
Diode Zener Single 51V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE, ZENER, 51V, 0.3W, SOT-23-3; Zener Voltage Vz Typ:51V; Power Dissipation Pd:300mW; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3 ;RoHS Compliant: Yes