Vishay BZX84B30-E3-08
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 30V V(Z), 2%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
Onlinecomponents.comBZX84B30-E3-085,0002KBulk
TMEBZX84B30E308-VIS-05,0001852
22h
TTIBZX84B30-E3-08015KTape & Reel
11h
NewarkBZX84B30-E3-08015KTape & Reel
AvnetBZX84B30-E3-08015K
3d
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
JRH Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+78.39%
Authorized Distributors
6
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
30 V
30 V
30 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Diode Zener Single 27V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
BZX84 Series 33 V ±2% 300 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
BZX84BxxxLT1G Series 27 V 250 mW ±2% Surface Mount Zener diode - SOT-23
描述
Diode Zener Single 30V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Sot23 |Vishay BZX84B30-E3-08
2% 50nA 30V 80¦¸ 300mW SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm
Zener Diodes 30 Volt 0.35Watt 2%