Nexperia BZX84-B39,215
DIODE ZENER 39V 250MW SOT23 / Diode Zener Single 39V 2% 250mW Automotive 3-Pin TO-236AB T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
Datasheet16 页13 年前
TME
Future Electronics
NXP Semiconductors
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.26%
Authorized Distributors
6
SOT-23-3
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
39 V
39 V
39 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
250 mW
Impedance
130 Ω
130 Ω
130 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1999-05-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
NXP SemiconductorsPZM9.1NB2,115
Zener Diode, 9.1V V(Z), 2.1%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
NXP SemiconductorsPZM5.6NB2,115
Zener Diode, 5.6V V(Z), 2.14%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
onsemiBZX84C12
BZX84C Series 350 mW 12 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
onsemiMMBZ5248B
Diode Zener Single 18V 5% 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiMMBZ5228B
MMBZ5228B Series 350 mW 3.9 V Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Single Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 6V 350mW 900mV
描述
BZX84 Series 250 mW 39 V 3 Terminal SMT Voltage Regulator Diode - SOT-23
Zener Diode, 39V V(Z), 2%, 0.25W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
Independent Type 250mW 38.2V~39.8V 39V SOT-23 Zener Diodes ROHS