Vishay BZX384B33-E3-08
Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 50nA @ 23.1V 200mW 33V 80Ohm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-50.35%
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,177
Authorized Distributors
5
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-323-2
SOD-323-2
Zener Voltage
33 V
33 V
33 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Zener Diode, 27V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 50nA @ 18.9V 200mW 27V 80Ohm
Diodes Inc.DDZ27DS-7
Diode Zener Single 26.965V 3% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
描述
Diode Zener Single 33V 2% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode, 33V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384B33-E3-08
2% 50nA 33V 80¦¸ 200mW SOD-323 1.05mm