Vishay BZX384B27-G3-08
Zener Diode, 27V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-74.82%
Stock
36,147
Zener Voltage
27 V
27 V
27 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
相关零件
Diode Zener Single 33V 2% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 50nA @ 16.8V 200mW 24V 70Ohm
Zener Diode, 24V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.DDZ27DS-7
Diode Zener Single 26.965V 3% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
描述