Vishay BZX384B27-E3-08
Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 50nA @ 18.9V 200mW 27V 80Ohm
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页8 年前
Future Electronics
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
+15.07%
Authorized Distributors
6
Zener Voltage
27 V
27 V
27 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
相关零件
Diode Zener Single 33V 2% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Diode Zener Single 27V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode Single 27V 5% 80Ohm 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.DDZ27DS-7
Diode Zener Single 26.965V 3% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.DDZ9711S-7
Diodes Inc.DDZ9707S-7
DDZ9707S Series 20 V 200 mW Precision Zener Diode Surface Mount - SOD-323
描述
Zener Diode, 27V V(Z), 2%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode 27 V 200 mW 2% Surface Mount SOD-323
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384B27-E3-08
2% 50nA 27V 80¦¸ 200mW SOD-323