TE Connectivity CRG0402F1K5
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 1.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页1 年前
Datasheet16 页18 年前
Datasheet4 页7 年前
Datasheet16 页18 年前
Master Electronics
IHS
Sager Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.77%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2009-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-071K5L
62.5Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 1.5K 0402 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupRC0402FR-131K5L
Res Thick Film 0402 1.5K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0402FR-071K5L
Res Thick Film 0402 1.5K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor Thick Film 0402 1.5k Ohm 1% 1/16w ±100ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
Res Thick Film 0402 1.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 1.54K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-071K58L
Res Thick Film 0402 1.58K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-071K6L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 1.6kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F1K6
Res Thick Film 0402 1.6K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
PanasonicERJ2RKF1601X
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 1500ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors-Smd Crg0402 1% 1K5 |Amp Te Connectivity 2-1676480-6
CRG Series 0402 1.5 kOhm ±1% 0.063 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 1K OHM 1%
Special Order: CRG0402 1% 1K5 Resistance Value: 1.5K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 1.5K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F1K5 | Internal Number: 2-1676480-6 | TE Connectivity | NEOHM