TE Connectivity CRGCQ0402F1K5
Res Thick Film 0402 1.5K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页1 年前
JRH Electronics
3 个月趋势:
+4.19%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2018-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 1500ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD CRGCQ 0402 1K5 1%
Res, 1K5, 1%, 0402, Thick Film; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Resistance:1.5Kohm; Product Range:Crgcq Series; Voltage Rating:50V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:63Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Rohs Compliant: Yes |Te Connectivity CRGCQ0402F1K5
CRGCQ 0402 1K5 1% Resistance Value: 1.5K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 1.5K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRGCQ0402F1K5 | Internal Number: 2-2176337-7 | TE Connectivity | NEOHM