TE Connectivity CRG0402F1K6
Res Thick Film 0402 1.6K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
数据表和文档
JRH Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
3 个月趋势:
-47.85%
Introduction Date2009-09-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-071K6L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 1.6kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 1.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-071K5L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 1.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-071K69L
Res Thick Film 0402 1.69K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Resistor Thick Film 0402 1.5k Ohm 1% 1/16w ±100ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
Res Thick Film 0402 1.54K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 1600ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
THICK FILM SMNT RESISTOR 0402 CASE 1.6KOHM +/-1% 0.063W +/-100PPM/DEGC
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 1.6 Kohm, 63 Mw, - 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] |Neohm Te Connectivity CRG0402F1K6
SMD Resistor 0402 1.69KΩ ±1% 1/16W ±100ppm/℃
Thick Film Resistor CRG 0402 1% 1K6
Special Order: CRG0402 1% 1K6 Resistance Value: 1.6K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: General Purpose Resistor Passive Component Tolerance: 1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 1.6K Ω Thick Film General Purpose Resistor 1 % | Part Number: CRG0402F1K6 | Internal Number: 2-1676480-7 | TE Connectivity | NEOHM