Murata LQW15AN8N7G00D
Inductor RF Chip Wirewound 8.7nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.36%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN8N7G00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Stock
42,241
Authorized Distributors
6
Inductance
8.7 nH
8.7 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
540 mA
540 mA
DC Resistance (DCR)
140 mΩ
140 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 9.1nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 9.5nH 2% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.0082uH 2% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 0.68A 0.1Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0091uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Unshielded Wirewound 8.7nH 2% 250MHz 31Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.0087uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW15 Series 0402 8.7 nH ±2 % 540 mA 0.14 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor 0402 8.7nH ±2% 540mA 140mΩ 5.5GHz 25@250MHz
INDUCTOR, 0402 CASE; Inductance: 8.7nH; Product Range: -; DC Current Rating: 540mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.14ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Sel
INDUCTOR, 0402, 8.7NH; Inductor Type:Chip Coils; Inductance Tolerance:± 2%; Resistance:0.14ohm; DC Current Max:540mA; Case Style:0402; Q Factor @ Vr, F:25; Core Material:Alumina; External Depth:0.6mm; External Length / Height:0.5mm; ;RoHS Compliant: Yes