TDK MHQ1005P39NGT000
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.4GHz 1.5Ohm Max 39nH
数据表和文档
IHS
Datasheet17 页3 年前
TDK
3 个月趋势:
-5.07%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 TDK MHQ1005P39NGT000 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
81,431
Inductance
39 nH
39 nH
39 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
190 mA
190 mA
190 mA
DC Resistance (DCR)
1.5 Ω
1.5 Ω
1.5 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
100 MHz
250 MHz
250 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 39nH 2% 100MHz 25Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 39nH 2% 100MHz 40Q-Factor 400mA 260mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Ind Chip Unshielded Wirewound 39nH 2% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 460mA 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Ind Chip Unshielded Wirewound 10nH 2% 50MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1008 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 39nH 2% 100MHz 20Q-Factor Ceramic 190mA 0402 Punched Paper T/R
100MHz 1.4GHz 190mA 20@250MHz 39nH 1.5¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 39NH 190MA 1.5 OHM SMD
SMD / SMT Inductors (Coils), L=39nH, L x W x T :
190mA 39nH 卤2% 1.5惟 0402 Inductors (SMD) ROHS