Panasonic ERJ-U12F1001U
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 1000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1812
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Newark
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.60%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,327
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-12NF1001U
Res Thick Film 1812 1K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
RCA-LS 1812 Wide 1812 (4532Metric) 1218 Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1kOhms 1W
PanasonicERJ-U12F9100U
Res Thick Film 1812 910 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-U12F1101U
Res Thick Film 1812 1.1K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12YJ102U
Res Thick Film 1812 1K Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-S12J911U
Res Thick Film 1812 910 Ohm 5% 0.75W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
Res Anti-Sulfured Thick Film 1812 1k Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD 1812 1% 1.0Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
1812 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 1812 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 1KOHM
Panasonic ERJU12F1001U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Resistor, Thick Film, 1Kohm, 1%, 1812; Resistance:1Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:1812 [4532 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU12F1001U
RES, 1K, 1%, 0.75W, 1812, THICK FILM; Resistor Case Style: 1812 [4532 Metric]; Resistance: 1kohm; Product Range: ERJU12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)