Panasonic EEU-TA1V102
Panasonic EEUTA1V102 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.27%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic EEU-TA1V102 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
8,282
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
37 mΩ
31 mΩ
31 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
Ripple Current
2.01 A
1.005 A
1.005 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2001-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicEEU-TA1E102L
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1750mA 2000h 125C Automotive Bulk
PanasonicEEU-TP1V102B
Panasonic EEUTP1V102B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUTP1E102
Panasonic EEUTP1E102 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConEGPA350ELL102MU20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBT 35V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUVP1E102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 25V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-TA1V102S
Cap Aluminum 1000uF 35V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 2180mA 2000h 125°C Bulk
描述
Cap Aluminum Lytic 1000uF 35V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2010mA 2000h 125C Automotive Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 1000uF, , -40 to 125¡C
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 20%, 35V, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 125°C; Polarity:Polar; Esr:- Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEUTA1V102
CAP, 1000µF, 35V, 20%; Capacitance: 1000µF; Voltage Rating: 35V; Product Range: TA Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 16mm; Lead Spacing: 7.5mm; Height: 25mm; Operating Temperatur