Nichicon UBT1V102MHD1TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBT 35V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页11 年前
Datasheet2 页16 年前
Datasheet2 页18 年前
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,516
Authorized Distributors
1
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
31 mΩ
31 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
Ripple Current
1.3467 A
1.005 A
1.005 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-08-31
相关零件
PanasonicEEUFR1E102L
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-FR1E102LB
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 35V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBT 25V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
1000uF 35V ±20% Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEUFR1V102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 35V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
描述
Cap Aluminum Lytic 1000uF 35V 20%( 16 X 25mm) Radial 7.5mm 2010mA 10000h 125C Automotive Ammo
1000uF 35V 31m惟 卤20% 1.347A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec, 1000Uf, 35V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5Mm; Product Diameter:16Mm; Product Height:25Mm; Product Range:Ubt Series Rohs Compliant: Yes |Nichicon UBT1V102MHD1TN