Nichicon UVP1E102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 25V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Newark
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.93%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Nichicon UVP1E102MHD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
1,878
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
950 mA
680 mA
680 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NichiconUFW1E102MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconUKW1E102MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Cornell DubilierSK102M025ST
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (13 X 21mm) Radial 5mm 0.18 Ohm 950mA 2000h 85C Standard
PanasonicECA1EHG102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 25V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA1EM102
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA-1EM102B
Cap Aluminum 1000uF 25V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 850mA 2000h 85°C Ammo Pack
描述
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 950mA 2000h 85C Automotive Bulk
1000uF 25V 卤20% 950mA@120Hz Plugin,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Capacitor Alum Elec 1000Uf, 25V, 20%, Radial; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Bi-Polar [Non-Polar]; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon UVP1E102MHD