NorComp 172-E37-102R001
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Male, Solder Terminal, Hole 0.12
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页0 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Gender
Male
Male
Number of Positions
37
Number of Rows
2
Mount
Free Hanging
Free Hanging
Termination
Solder
Solder
Contact Plating
Gold
Gold
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
AmphenolL717SDC37P
D Sub Connector, Standard, Plug, SD Series, 37 Contacts, DC, Solder Cup
Conn D-Subminiature M 37 POS 2.77mm Solder Cup ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
Conn D-Subminiature M 37 POS 1.38mm Solder Cup ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
Amphenol Communications SolutionsL717SDC37PC309
Conn D-Sub PIN 37 POS 1.38mm Solder Pot ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Male, Solder Terminal
描述
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
CONN D-SUB PLUG 37POS PNL MNT
D Sub Connector, Plug, 37Pos; Gender:Plug; Product Range:172-E M Series; No. Of Contacts:37Contacts; D Sub Shell Size:Dc; Contact Termination Type:Solder; Contact Material:Brass; Contact Plating:Gold Plated Contacts Rohs Compliant: Yes |Norcomp 172-E37-102R001