NorComp 171-037-102L001
Conn D-Subminiature M 37 POS 1.38mm Solder Cup ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页0 年前
Factory Futures
备用零件
Price @ 1000
Stock
4
Authorized Distributors
2
Gender
Male
Male
Number of Positions
37
Number of Rows
2
Mount
Cable
Cable
Termination
Solder
Solder
Contact Plating
Gold
Gold
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2015-05-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
AmphenolL717SDC37P
D Sub Connector, Standard, Plug, SD Series, 37 Contacts, DC, Solder Cup
Conn D-Sub PIN 37 POS 1.38mm Solder Pot ST Panel Mount 37 Terminal 1 Port
Amphenol Communications SolutionsL717SDC37PC309
Plug for Male Contacts Housing D-Sub Connector 37 Position
Amphenol163X10049X
37 Pos Male Crimp Connector Rohs Compliant: Yes |Amphenol Conec 163X10049X
TE Connectivity205210-8
CONN D-SUB HOUSING PLUG 37POS / Plug for Male Contacts Housing D-Sub Connector 37 Position
描述
D Subminiature Connector, 37 Contact(s), Male, Solder Terminal
D SUB CONNECTOR, PLUG, 37POS; No. of Con; D SUB CONNECTOR, PLUG, 37POS; No. of Contacts: 37Contacts; Gender: Plug; Contact Termination Type: Solder; D Sub Shell Size: DC; Product Range: 171 Series; Connector Body Material: Ste
D Sub Connector, Plug, 37Pos; Rango De Producto:Serie 171; Carcasa D Sub, Tamaño:Dc; Género:Macho; Núm. De Contactos:37; Material Del Cuerpo Del Conector:Acero; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Norcomp 171-037-102L001