Nichicon UMW1V4R7MDD1TP
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
Obsolete
数据表和文档
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
18 mA
22 mA
22 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.0038 mm
5.0038 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECE-A1VKS4R7I
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 35V 20% (4 X 5mm) Radial 2.5mm 22mA 1000h 85C Automotive Ammo
PanasonicECE-A1EKS4R7I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 25V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
NichiconUMT1V4R7MDD
4.7uF 35V 卤20% 22.5mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A1EKS4R7B
KS ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.157Dia 4.00mm ±20% 4.7muF 25V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
描述
4.7uF 35V 卤20% 18mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL