Panasonic ECE-A1EKS4R7I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 25V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
数据表
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页10 年前
3 个月趋势:
-3.52%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
16,063
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
22 mA
22 mA
22 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.0038 mm
5.0038 mm
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
PanasonicECE-A1EKA4R7
KA Series 4.7 uF 25 V Ø4.7 mm LS=1.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
NichiconUMA1E4R7MDD
4.7uF 25V 卤20% 24mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicECE-A1EKA4R7B
KA Series 25 V 4.7 uF 85 °C Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicECE-A1EKA4R7I
KA Series 4.7 uF 25 V 85°C Ø4 x 7 mm LS=2.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
描述
Al Lytic Cap, Radial Ks Series, 85C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECE-A1EKS4R7I
Al Lytic Cap, Radial KS Series, 85C25VDC,4.7uF,4x5
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL TH