Panasonic ECE-A1VKS4R7I
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 35V 20% (4 X 5mm) Radial 2.5mm 22mA 1000h 85C Automotive Ammo
数据表
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet9 页10 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.23%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
98,456
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
22 mA
22 mA
22 mA
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.0038 mm
5.0038 mm
相关零件
PanasonicECE-A1EKS4R7I
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KS 25V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicECE-A1EKS4R7B
KS ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.157Dia 4.00mm ±20% 4.7muF 25V
PanasonicECEA1EKS4R7
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF
MS7 Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.157Dia 4.00mm ±20% 4.7muF 35V
描述
4.7 uF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs 85C
KS ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.157Dia 4.00mm ±20% 4.7muF 35V