Murata LQW18AN47NG0ZD
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-95.80%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN47NG0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
下载
Stock
30,926
Inductance
47 nH
47 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
380 mA
380 mA
DC Resistance (DCR)
290 mΩ
290 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
Introduction Date2018-02-23
描述
Ind Chip Wirewound 47nH 2% 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.047uH 2% 100MHz 38Q-Factor Non Magnetic 0.38A 0.29Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
100MHz 2.6GHz 380mA 38@200MHz 47nH 290m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
FIXED IND 47NH 380MA 0.29OHM SMD
INDUCTOR, 47NH, 2.6GHZ, 0.38A, 0603;
Wire wound Inductor -SMD 380 mA 290mOhm 47 nH