Murata LQW18AN51NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 51nH 2% 100MHz 38Q-Factor 370mA 330mOhm DCR 0603 Paper T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页14 年前
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-37.53%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18AN51NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
下载
Inductance
51 nH
51 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
370 mA
370 mA
DC Resistance (DCR)
330 mΩ
330 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 2% 100MHz 38Q-Factor 380mA 290mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 56nH 2% 100MHz 38Q-Factor 360mA 350mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 51nH 2% 200MHz 35Q-Factor Ceramic 390mA 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Ind Chip Unshielded Wirewound 47nH 2% 200MHz 36Q-Factor Ceramic 400mA 0603 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 56nH 2% 200MHz 38Q-Factor Ceramic 360mA 0603 T/R
描述
Wirewound Inductor, 51 nH, 0.33 ohm, 2.5 GHz, 370 mA, 0603 [1608 Metric], LQW18AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Fixed Inductor 0603 51nH ±2% 370mA 330mΩ 2.5GHz 38@200MHz
Inductor, 51Nh, 2.5Ghz, 0.37A, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18AN51NG00D