Murata LQW15AN47NG80D
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.82%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN47NG80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
下载
Stock
33,714
Inductance
47 nH
47 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
440 mA
440 mA
DC Resistance (DCR)
648 mΩ
648 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.043uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Wirewound 43nH 2% 100MHz 25Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 2% 100MHz 38Q-Factor 380mA 290mOhm DCR 0603 Paper T/R
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.3GHz 1.6Ohm Max 47nH
Inductor RF Wirewound 0.047uH 2% 200MHz 50Q-FactorCeramic 0.5A 0.31Ohm DCR 0805 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 47nH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 150mA 0402 T/R
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.047uH 2% 100MHz 25Q-Factor Non Magnetic 0.44A 0.648Ohm DCR 0402 T/R
Fixed Inductor 0402 47nH ±2% 440mA 648mΩ 3.2GHz 25@250MHz
Inductor, 47Nh, 3.2Ghz, 0.44A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN47NG80D