Murata LQW15AN5N8B00D
Inductor RF Chip Wirewound 5.8nH 0.1nH 100MHz 25Q-Factor 700mA 120mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Farnell
Future Electronics
3 个月趋势:
-8.66%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN5N8B00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
44,772
Inductance
5.8 nH
5.8 nH
5.8 nH
Tolerance
1.72 %
1.72 %
1.72 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
DC Resistance (DCR)
90 mΩ
90 mΩ
90 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 6.2nH 0.1nH 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 6.2nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 5.6nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.0056uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.76A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 6.2nH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 760mA 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0063uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
描述
General Purpose Inductor, 0.0058uH, 1.7241%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW15 Series 0402 5.8 nH ±0.1 nH 700 mA 0.12 Ohm Wirewound Chip Inductor
Fixed Inductor 0402 5.8nH ±0.1nH 700mA 120mΩ 8GHz 25@250MHz
INDUCTOR, 5.8NH, 0.7A, 0.1NH, 8GHZ; Inductance: 5.8nH; Product Range: LQW15AN Series; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Unshielded; DC Resistance Max: 0.09ohm; I