Murata LQW15AN5N8B0ZD
General Purpose Inductor, 0.0058uH, 1.7241%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
3 个月趋势:
-5.80%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN5N8B0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
44,772
Inductance
5.8 nH
5.8 nH
5.8 nH
Tolerance
1.72 %
1.72 %
1.72 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
DC Resistance (DCR)
90 mΩ
90 mΩ
90 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-23
描述
100MHz 8GHz 700mA 25@250MHz 5.8nH 90m¦¸ ¡À0.1nH 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
GENERAL PURPOSE INDUCTOR ROHS3Compliant Active ONE SURFACE (Type) Inductor 125C 8000MHz 0.09Ohm 0.0058μH
FIXED IND 5.8NH 700MA 0.09OHM SM
INDUCTOR, 5.8NH, 8GHZ, 0.7A, 0402;