Murata LQW15AN6N3G80D
General Purpose Inductor, 0.0063uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
3 个月趋势:
-54.35%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN6N3G80D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
18,166
Authorized Distributors
6
Inductance
6.3 nH
6.3 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.6 A
1.6 A
DC Resistance (DCR)
57 mΩ
57 mΩ
Q Factor
32
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-12-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 6.2nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 5.8nH 0.1nH 100MHz 25Q-Factor 700mA 120mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 6.8nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Thin Film 0.0068uH 2% 500MHz 8Q-Factor Ceramic 0.11A 2.3Ohm DCR 0201 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 6.2nH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 760mA 0402 T/R
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0063uH 2% 100MHz 32Q-Factor Non Magnetic 1.6A 0.057Ohm DCR 0402 T/R
Ind Chip Wirewound 6.3nH 2% 0402 Paper T/R
100MHz 7.8GHz 1.6A 32@250MHz 6.3nH 57m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 6.3nH
FIXED IND 6.3NH 1.6A 57 MOHM SMD
FIXED IND 6.3NH 1.6A 0.057OHM SM
INDUCTOR, 6.3NH, 7.8GHZ, 1.6A, 0402;