Murata LQW15AN6N2B00D
Inductor RF Chip Wirewound 6.2nH 0.1nH 100MHz 25Q-Factor 700mA 90mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页4 年前
Datasheet0 页0 年前
_legacy Avnet
Future Electronics
3 个月趋势:
+40.27%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN6N2B00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
3D下载
Inductance
6.2 nH
6.2 nH
6.2 nH
Tolerance
1.61 %
0.02 %
0.02 %
Current Rating
700 mA
700 mA
700 mA
DC Resistance (DCR)
90 mΩ
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 6.2nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 5.8nH 0.1nH 100MHz 25Q-Factor 700mA 120mOhm DCR 0402 Paper T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 6.2nH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 760mA 0402 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 5.6nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor 750mA 82mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Wirewound 0.0056uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.76A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
描述
Wirewound Inductor, 6.2 nH, 0.09 ohm, 8 GHz, 700 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 1.6129%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
LQW15 Series 0402 6.2 nH ±0.1 nH 700mA 0.09Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
High Frequency Inductance 90mΩ 6.2nH ±0.1nH 700mA 8GHz 0.50mm 1.00 x 0.60mm 0402
100MHz 8GHz 700mA 700mA 25@250MHz 6.2nH 90m¦¸ ¡À0.1nH 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
INDUCTOR, 6.2NH, 0.7A, 0.1NH, 8GHZ; Inductance: 6.2nH; Product Range: LQW15AN Series; DC Current Rating: 700mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Unshielded; DC Resistance Max: 0.09ohm; Inductance Tolerance: ± 0.1nH; Self Resonant Frequency Min: 8GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)