Murata LQW15AN47NG8ZD
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Production
价格与库存
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.53%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN47NG8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
33,114
Authorized Distributors
6
Inductance
47 nH
47 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
440 mA
440 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
648 mΩ
648 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.047uH 2% 100MHz 25Q-Factor Non Magnetic 0.44A 0.648Ohm DCR 0402 Automotive T/R
100MHz 3.2GHz 440mA 25@200MHz 47nH 648m¦¸ ¡À2% 0402 1.1mm*700¦Ìm
LQW15 0402 (1005Metric) 0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm 47nH
FIXED IND 47NH 440MA 0.648OHM SM
INDUCTOR, 47NH, 3.2GHZ, 0.44A, 0402;