Murata LQW15AN16NG8ZD
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet2 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.55%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN16NG8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Inductance
16 nH
16 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1 A
1 A
DC Resistance (DCR)
126 mΩ
126 mΩ
Q Factor
31
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-10-19
描述
16 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 126mOhm Max 0402 (1005 Metric
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 5GHz 126mOhm Max 16nH
100MHz 5GHz 1A 31@250MHz 16nH 126m¦¸ ¡À2% 0402 1mm*600¦Ìm*600¦Ìm
FIXED IND 16NH 1A 0.126OHM SMD
INDUCTOR, 16NH, 5GHZ, 1A, 0402;