Murata LQW15AN16NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 16nH 2% 100MHz 25Q-Factor 370mA 240mOhm DCR 0402 Paper T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页8 年前
_legacy Avnet
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+29.18%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW15AN16NG00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
50,115
Inductance
16 nH
16 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
370 mA
370 mA
DC Resistance (DCR)
240 mΩ
240 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 0.015uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 15nH 2% 100MHz 30Q-Factor 460mA 160mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 16nH 2% 100MHz 40Q-Factor 550mA 160mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 15nH 2% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 560mA 0402 T/R
描述
Wirewound Inductor, 16 nH, 0.24 ohm, 4.5 GHz, 370 mA, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_00 Series
General Purpose Inductor, 0.016uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Fixed Inductor 0402 16nH ±2% 370mA 240mΩ 4.5GHz 25@250MHz
LQW15A Series 0402 16 nH 2 % 370 mA SMD Wire Wound Chip Inductor
Inductor, 16Nh, 4.5Ghz, 0.37A, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW15AN16NG00D